O nas

Magiczny Dywan onEVO z grami i zabawami edukacyjnymi 

Podłoga interaktywna o nazwie „Magiczny Dywan onEVO” stała się odpowiedzią na potrzeby
nowoczesnej edukacji. „Magiczny Dywan onEVO” to całkowicie polski produkt, tworzony przez
wykwalifikowanych pracowników firmy Funtronic, który zmienia sposoby nauczania na całym świecie i jest doceniany zarówno przez nauczycieli, jak i uczniów oraz ich rodziców. „Magiczny Dywan onEVO” to wyposażony w czujniki ruchu projektor wyświetlający na podłodze lub stole multimedialne gry i zabawy edukacyjne obsługiwane za pomocą ruchu ciała.

 

 

Nowoczesne pomoce dydaktyczne do zajęć rewalidacyjnych

Działanie urządzenia jest niezwykle proste, a jego obsługa bardzo intuicyjna, dzięki czemu stosują je zarówno szkoły, jak i przedszkola, a nawet żłobki czy świetlice. Jest to z jednej strony innowacyjne narzędzie edukacyjne, z drugiej – inteligentna forma rozrywki, z której dzieci mogą korzystać np. podczas przerw między zajęciami. Poprzez zainstalowane na urządzeniu gry i zabawy edukacyjne, dzieci w przyjazny dla siebie sposób mogą uczyć się podstaw języków obcych, logicznego myślenia, matematyki, kodowania, geografii czy historii, a jednocześnie świetnie się bawić. Nasze urządzenia są wykorzystywane również jako innowacyjne pomoce dydaktyczne do zajęć rewalidacyjnych i rehabilitacji w szkołach specjalnych oraz ośrodkach rehabilitacyjnych.

 

 

Magiczny Dywan cieszy się dużym zainteresowaniem na rynkach międzynarodowych
 

Produkująca „Magiczny Dywan onEVO” firma Funtronic powstała w 2014 roku i początkowo była garażowym start-upem, zatrudniającym trzy osoby. Dzięki wsparciu finansowemu ze strony Unii Europejskiej przedsięwzięcie szybko przekształciło się w prężnie działającą firmę. Obecnie Funtronic sprzedaje swoje urządzenia w większości krajów europejskich, ale też w USA, krajach arabskich oraz krajach południowej Afryki. Firma nieustannie poszukuje kolejnych dystrybutorów i wchodzi na nowe rynki. W najbliższym czasie planuje rozpocząć działalność w Australii, Kanadzie oraz Portugalii.

 

Polskie połączenie technologii z edukacją 

„Magiczny Dywan onEVO” został dostrzeżony nie tylko przez nauczycieli, ale też został doceniony wśród branży technologicznej. W 2018 roku firma Funtronic znalazła się w gronie 10 najbardziej perspektywicznych startupów z Europy Środkowo-Wschodniej według zestawienia programu Bridge to MassChallenge. Firma zakwalifikowała się także do półfinału Global Edtech Startup Awards 2018. Funtronic współpracuje z międzynarodowymi środowiskami związanymi z edukacją, technologią i startupami.
Firma przystąpiła m.in. do biznesowej sieci start-upowej Start Alliance. Dzięki współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handl.

I Montaż

Główną zaletą Magicznego Dywanu jest fakt, że jest on dostoswany do większości pomieszczeń, jednakże są 2 czynniki, które wpływają na jakość wyświetlanego obrazu oraz grywalność gier:  - odpowiednie podłoże - najlepiej jednorodne, matowe, gładkie antyrefleksyjne (może być dywan, parkiet, beton) - odpowiednie naświetlenie pomieszczenia - pomieszczenie powinno być z ograniczonym dostępem światła słonecznego – im ciemnejsze pomieszczenie tym jaśniejszy (wyraźniejszy) obraz.
2. Jaka jest wielkość wyświetlanego obrazu?
Wymiary wyświetlanego obrazu zależne są od wysokości, na której zostało powieszone urządzenie. Obraz wyświetlany jest w formacie 4:3, a jego dłuższy bok jest równy odległości czoła urządzenia od podłogi/stołu.
3. Jakie jest przesunięcie wyświetlanego obrazu względem powieszonego urządzenia?
Obraz wyświetlany jest w formacie 4:3, a jego przesunięcie jest zobrazowane na poniższym obrazku:
4. Wyświetlany obraz jest rozmazany. Jak mogę ustawić ostrość obrazu?
Przy produkcji Magicznego Dywanu zwracamy szczególną uwagę, aby każde urządzenie było odpowiednio ustawione pod względem ostrości obrazu. Jednakże bywają przypadki, chociażby z powodu transportu lub nietypowej wysokości zawieszenia, że urządzenie wymaga dostrojenia ostrości. Proces ten polega na odpowiedniej regulacji soczewki projektora. Należy chwycić palcami pierścień soczewki i delikatnie kręci w lewo/prawo do momentu wyostrzenia obrazu. Uwaga! Nie można dociskać soczewki – przez to możemy zmniejszyć wielkość wyświetlanego obrazu oraz nie należy dotykać bezpośrednio palcami szkła soczewki.
5. Jak podłączyć urządzanie do Internetu?
Magiczny Dywan można podłączyć do Internetu za pomocą kabla Ethernet lub karty sieciowej podłączonej przez port USB (moduł WiFi załączony w zestawie). Aby odpowiednio skonfigurować sieć należy wejść w menu ustawień (przycisk mode na pilocie), a następnie w opcji “sieć” odpowiednio skonfigurować ustawienia. Więcej informacji na ten temat znajduje się w instrukcji obsługi (link).

II Użytkowanie

1. Jakie warunki powinno spełniać pomieszczenie, aby poprawnie działało urządzenie?
Czerwona dioda (pomiędzy przyciskami) może być w 3 stanach:  - dioda włączona (świeci światłem ciągłym) – oznacza, że urządzenie jest w stanie czuwania (podłączone do sieci, wyłączone)  - dioda migająca (świeci światłem pulsującym) – tryb ten następuje w procesie włączenia urządzenia - wszystkie komponenty są odpowiednio uruchamiane (proces ten trwa z reguły około 1 min) oraz w momencie wyłączania urządzenia.  -  dioda wyłączona – oznacza, że wszystkie komponenty zostały poprawnie uruchomione i urządzenie jest gotowe do użytku. Uwaga! Innym przypadkiem wyłączonej diody jest moment gdy całe urządzenie jest odłączone od sieci zasilania.
2. Kiedy można odłączyć urządzenie od źródła zasilania? 
Urządzenie można bezpiecznie odłączyć od źródła zasilania w momencie, gdy zostało one wyłączone (za pomocą pilota lub czerwonego przycisku) oraz został odczekany wymagany czas na schłodzenie lampy (czas ten trwa z reguły 1,5 min – po tym czasie z urządzenia powinniśmy usłyszeć podwójny krótki sygnał dźwiękowy). Uwaga! Odłączenie urządzenia bez odczekania odpowiedniego czasu może znacząco wpłynąć na żywotność lampy, a nawet i doprowadzić do jej uszkodzenia.
3. Magiczny dywan nie reaguje na ruch w głównym menu – co zrobić?
Prawdopodobnie w urządzeniu została wyłączona opcja “interaktywnego menu” - aby ją włączyć należy wejść w menu ustawień (przycisk mode na pilocie) →system → obsługa wyłącznie pilotem→ wyłączona.
4. Jak przeprowadzić aktualizację oprogramowania za pomocą pendrive’a?
W przypadku, gdy zakupiliśmy dodatkowy pakiet i mamy go na pendrive to aktualizację należy przeprowadzić w następujący sposób:   1.Wyłączyć urządzenie,   2. Włożyć pendrive do portu USB,   3. Włączyć Magiczny Dywan – pojawi się logo “Funtronic” z kwadracikiem informującym o przebiegającej aktualizacji. Po kilku minutach urządzenie powinno zostać zaktualizowane.  4. Po pojawieniu się menu z grami należy wyjąć pendrive ’a z urządzenia.
5. Wyświetla się informacja o wypalonej lampie projektora – co zrobić? 
W momencie dużej eksploatacji projektora może zostać wyświetlona informacja o wypalonej lampie projektora – wymagana jest wtedy wymiana lampy. W celu wymiany lampy skontaktuj się bezpośrednio z naszym serwisem.
6. Gdzie znajdę numer seryjny urządzenia?
Numer urządzenia można znaleźć na naklejce znajdującej się w górnej części urządzenia, przykładowo M12FA18E0000. Dodatkowo numer seryjny wyświetla się w górnym lewym rogu menu ustawień.
7. Dlaczego pilot nie działa?
W pierwszej kolejności sprawdź czy jest wymagana wymiana baterii na nowe ze względu na ich zużycie. Pilot również może nie działać w momencie inicjalizacji urządzenia (gdy miga czerwona dioda).
8. Jak często urządzenie powinno być czyszczone?
Czystość urządzenia może znacząco wpłynąć na jakość wyświetlanego obrazu oraz na grywalność naszych gier/aplikacji. Zalecamy, aby co najmniej raz na pół roku klient oczyścił z zewnątrz urządzenie (kurz i inne zabrudzenia), a jeżeli urządzenie jest już mocno zakurzone w środku, to zalecane jest specjalistyczne czyszczenie/odświeżenie przez nasz serwis.

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami!

Przed wypełnieniem formularza prosimy o przeczytanie naszej Polityki Prywatności

Funtronic sp. z o.o.
ul. Kolumbijska 11, 01-991 Warszawa