Magiczny Dywan jako innowacja w rehabilitacji i rewalidacji wykorzystującej multimedia

„Nie ma dzieci ― są ludzie; ale o innej skali pojęć, innym zasobie doświadczenia, innych popędach, innej grze uczuć. Pamiętaj, że my ich nie znamy”

Janusz Korczak

Rewalidacja i rehabilitacja

Magiczny Dywan to atrakcyjna dla dzieci multimedialna pomoc w rehabilitacji nakierowana na usprawnianie ich zaburzonych funkcji rozwojowych i intelektualnych. Do wykorzystania w pracy z wieloma metodami np. w terapii Felicji  Affolter.

Magiczny dywan doskonale sprawdza się zarówno w edukacji w szkołach specjalnych (np. sale doświadczeń świata) i integracyjnych, jak również w ośrodkach medycznych (jako narzędzie wspomagające m.in. rehabilitację neurologiczną dzieci) i ośrodki dla osób starszych (np. terapia osób starszych dotkniętych demencją)

Kliknij tutaj
Bezpieczeństwo

Magiczny Dywan, jako jedyne polskie urządzenie tego typu, spełnia gwarancję bezpieczeństwa w zakresie braku stosowania elementów mogących stanowić zagrożenie dla dzieci korzystających z podłogi interaktywnej, takich jak ruchome prowadnice i lustra, zwisające kable.

Proces technologiczny opatrzony jest znakiem ISO 9001. Magiczny Dywan opatrzony jest Gwarancją:
2 lata lub 4000 godzin pracy
w zależności co nastąpi wcześniej

Kliknij tutaj
Przestrzenie

Magiczny Dywan jako interaktywne urządzenie projekcyjne spełniające jednocześnie funkcję podłogi i stołu interaktywnego, daje ogromne możliwości jego wykorzystania w różnorodnych przestrzeniach i miejscach.

Połączenie zabawy, edukacji i rehabilitacji (rewalidacji) w oparciu o RUCH, to idealne rozwiązanie w przestrzeniach dydaktycznych, terapeutycznych i społecznych:

Kliknij tutaj
Scenariusze zajęć

Poniżej prezentujemy przykłady ćwiczeń, gier i zabaw, które same wykorzystujemy podczas pracy z dziećmi na Magicznym Dywanie. Powstały one na potrzeby naszej pracy. Można je dowolnie modyfikować według własnych potrzeb.

Magiczny Dywan zawiera dużo więcej przydatnych gier i aplikacji do wykorzystania podczas lekcji. Życzymy udanych zajęć!

Kliknij tutaj
Pakiet gier REW do rehabilitacji

Sprawdź nasz pakiet gier rehabilitacyjno-terapeutycznych. Przeznaczony jest do pracy z dziećmi w wieku zarówno szkolnym jak i przedszkolnym. Pakiet przystosowany jest także do osób starszych, dotkniętych demencją.

Gry zostały stworzone przy współpracy z doświadczonymi terapeutami i nauczycielami z ośrodków rehabilitacyjnych i terapeutycznych.

Ten pakiet gier jest przystępny do osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Kliknij tutaj
Magiczny Dywan w Ośrodku Rehabilitacyjnym w Lędzinach
Publiczna Szkoła z klasami integracyjnymi w Mogielnicy

Metoda Funtronic

Jest to metoda, która wzmacnia inne metody edukacyjne w pracy z dzieckiem przez zastosowanie nowoczesnych technologii w połączeniu z tradycyjnymi metodami nauczania. Wykorzystuje naturalną potrzebę zabawy najmłodszych oraz „prawo efektu” w uczeniu (pozytywne wzmocnienia po wykonaniu ćwiczenia). Metoda zakłada ukierunkowanie uwagi dziecka na treści edukacyjne poprzez stymulowanie zmysłów wzroku, słuchu oraz odpowiedni system pochwał w postaci dźwiękowej (brawa) czy ikonograficznej (uśmiechnięta buźka).

Metoda może być wykorzystywana m.in. do pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Proponowane zestawy gier i zabaw zawierają treści zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego, co jest dodatkowym wzbogaceniem w pracy z dziećmi w różnym wieku szkolnym.

Zobacz więcej