Magiczny Dywan jako innowacyjne pomoce dydaktyczne do zajęć rewalidacyjnych i rehabilitacji

„Nie ma dzieci ― są ludzie; ale o innej skali pojęć, innym zasobie doświadczenia, innych popędach, innej grze uczuć. Pamiętaj, że my ich nie znamy”

Janusz Korczak

Rewalidacja i rehabilitacja

Magiczny Dywan to atrakcyjna dla dzieci multimedialna pomoc w rehabilitacji nakierowana na usprawnianie ich zaburzonych funkcji rozwojowych i intelektualnych. Do wykorzystania w pracy z wieloma metodami np. w terapii Felicji Affolter.

Magiczny dywan z dedykowanym pakietem gier doskonale sprawdza się jako pomoce dydaktyczne do zajęć rewalidacyjnych zarówno w szkołach specjalnych (np. sale doświadczeń świata) i integracyjnych, jak również w ośrodkach medycznych (jako narzędzie wspomagające m.in. rehabilitację neurologiczną dzieci) oraz ośrodkach dla osób starszych (np. terapia osób starszych dotkniętych demencją).

Pedagogika rewalidacyjna realizowana przy wykorzystaniu Magicznego Dywanu jest sposobem na wykorzystanie nowoczesnych technologii do pracy z uczniami niepełnosprawnymi. W ten sposób zajęcia rewalidacyjne niosą za sobą szereg korzyści, które przynoszą pozytywne rezultaty.

Kliknij tutaj
Bezpieczeństwo

Magiczny Dywan, jako jedyne polskie urządzenie tego typu, spełnia gwarancję bezpieczeństwa w zakresie braku stosowania elementów mogących stanowić zagrożenie dla dzieci korzystających z podłogi interaktywnej, takich jak ruchome prowadnice i lustra, zwisające kable.

Proces technologiczny opatrzony jest znakiem ISO 9001. Magiczny Dywan opatrzony jest Gwarancją:
2 lata lub 4000 godzin pracy
w zależności co nastąpi wcześniej

Kliknij tutaj
Przestrzenie

Magiczny Dywan jako interaktywne urządzenie projekcyjne spełniające jednocześnie funkcję podłogi i stołu interaktywnego, daje ogromne możliwości jego wykorzystania w różnorodnych przestrzeniach i miejscach.

Połączenie zabawy, edukacji i rehabilitacji (rewalidacji) w oparciu o RUCH, to idealne rozwiązanie w przestrzeniach dydaktycznych, terapeutycznych i społecznych:

Kliknij tutaj
Scenariusze zajęć

Poniżej prezentujemy przykłady ćwiczeń, gier i zabaw, które same wykorzystujemy podczas pracy z dziećmi na Magicznym Dywanie. Powstały one na potrzeby naszej pracy. Można je dowolnie modyfikować według własnych potrzeb.

Magiczny Dywan zawiera dużo więcej przydatnych gier i aplikacji do wykorzystania podczas lekcji. Życzymy udanych zajęć!

Kliknij tutaj
Pakiet gier REW do rehabilitacji

Sprawdź nasz pakiet gier rehabilitacyjno-terapeutycznych. Przeznaczony jest do pracy z dziećmi w wieku zarówno szkolnym jak i przedszkolnym. Pakiet przystosowany jest także do osób starszych, dotkniętych demencją.

Gry zostały stworzone przy współpracy z doświadczonymi terapeutami i nauczycielami z ośrodków rehabilitacyjnych i terapeutycznych.

Ten pakiet gier jest przystępny do osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Kliknij tutaj
Magiczny Dywan w Ośrodku Rehabilitacyjnym w Lędzinach
Publiczna Szkoła z klasami integracyjnymi w Mogielnicy

Metoda Funtronic

Jest to metoda, która wzmacnia inne metody edukacyjne w pracy z dzieckiem przez zastosowanie nowoczesnych technologii w połączeniu z tradycyjnymi metodami nauczania. Wykorzystuje naturalną potrzebę zabawy najmłodszych oraz „prawo efektu” w uczeniu (pozytywne wzmocnienia po wykonaniu ćwiczenia). Metoda zakłada ukierunkowanie uwagi dziecka na treści edukacyjne poprzez stymulowanie zmysłów wzroku, słuchu oraz odpowiedni system pochwał w postaci dźwiękowej (brawa) czy ikonograficznej (uśmiechnięta buźka).

Metoda może być wykorzystywana m.in. do pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Proponowane zestawy gier i zabaw zawierają treści zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego, co jest dodatkowym wzbogaceniem w pracy z dziećmi w różnym wieku szkolnym.

Zobacz więcej