News

Magiczny dywan a pedagogika rewalidacyjna

Niezapomniana zabawa na Magicznym Dywanie – gry i zabawy

„Magiczny Dywan” to interaktywna podłoga, która idealnie sprawdzi się w każdej placówce edukacyjnej. Nie tylko sprawi maluchom wiele spontanicznej radości, ale pobudzi ich kreatywność, tym samym zachęcając do aktywności ruchowej. Główną zaletą interaktywnego projektora jest nauka poprzez zabawę. Dzięki niemu proces nauczania nigdy nie był tak prosty i ekscytujący.

Interaktywne podłoga stworzona z myślą o przedszkolakach

Podłoga interaktywna „Magiczny Dywan” może być uzupełniona o dodatkowe elementy. Bez odpowiedniego i dostosowanego pakietu stanowi jedynie czujnik i projektor. To pakiety gwarantują aktywność umysłową i psychoruchową dostosowaną do odpowiedniej grupy wiekowej i potrzeb dzieci. Interaktywny dywan może być wykorzystywany w rehabilitacji ruchowej czy rewalidacji (pakiet Magia Ruchu, pakiet REW). Pedagogika rewalidacyjna jest coraz szerzej promowana w placówkach, co wpływa na fakt, że rewalidacja w szkole jest popularnym i pożądanym zjawiskiem. Dzieci przebywające w placówkach edukacyjnych mogą skorzystać z Pakietu Fun, który zawiera gry i zabawy często wykorzystywane do przeprowadzania zajęć dydaktycznych, ale także ćwiczeń gimnastycznych bądź logopedycznych, aktywnej nauki języka obcego lub po prostu do świetnej zabawy, która dostarcza dzieciom wiele radości.

Placówki edukacyjne mogą skorzystać ze specjalnie przygotowanego pakietu, który zawiera zestawy zadań dostosowane do podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Przygotowane gry i zabawy angażują cztery obszary maluchów: fizyczny, społeczny, emocjonalny oraz poznawczy. Pakiet EduPrzedszkole to 16 interaktywnych gier, sytuacji i ćwiczeń edukacyjnych oraz scenariuszów zajęć, które stanowią dopełnienie programu przedszkolnego. Pakiet zawiera również karty pracy i karty obserwacji dziecka, dzięki którym możemy na bieżąco obserwować postępy dzieci. Zdając sobie sprawę z faktu, że edukacja wczesnoszkolna jest jednym z najważniejszych etapów w życiu każdego człowieka, Funtronic przygotował różnorodne materiały, poprzez które dzieci mają szansę więcej doświadczać, poszukiwać, okrywać, eksperymentować, współdziałać i stawiać czoła wyzwaniom.

Nauka przez zabawę to najlepsza nauka

Specjalnie przygotowane i dopasowane do możliwości najmłodszych pakiety nie tylko wspierają ich aktywność, ale także umożliwiają nabywanie nowych doświadczeń, uczą poprzez stały ruch i zabawę, przy okazji tworząc ciekawą rozrywkę i świetną zabawę. Warto mieć na względzie, że projektor interaktywny „Magiczny Dywan” jest przede wszystkim pomocą dydaktyczną, która jest atrakcyjną formą realizowanego przez placówkę programy wychowania przedszkolnego. Dzięki wykorzystaniu magicznego dywanu poszerza się warsztat pracy nauczyciela, co umożliwia szeroką obserwację i diagnozę potrzeb edukacyjnych i rozwojowych każdego dziecka.