Magiczny Dywan w rehabilitacji seniorów

„Starzenie się nie jest złem, któremu trzeba się podporządkować, jest powołaniem, na które trzeba umieć odpowiedzieć”

Jan Paweł II

Rehabilitacja

Magiczny Dywan to interaktywne urządzenie przeznaczone do rehabilitacji seniorów w umiarkowanym i zaawansowanym stadium demencji starczej. Aktywizuje chorych do aktywności fizycznej i psychicznej, a także angażuje do pracy w grupie. Sprzęt przeznaczony jest do rehabilitacji w ośrodkach opieki nad osobami starszymi.

Jak działa?

Interaktywne animacje świetlne pokazywane na podłodze, reagują na ruchy dłoni i rąk. Gry zostały opracowane wraz z osobami starszymi, aby były odpowiednio dopasowane do ich potrzeb. Zabawy są bardzo intuicyjne, polegają na np. odgarnianiu jesiennych liści czy chodzeniu oo wodzie. Seniorzy mogą również zagrać w piłkę nożną lub tenis.

Osoby cierpiące na demencję starczą są zwykle nieaktywne, apatyczne i zdystansowane do społeczeństwa. Takie zachowania stopniowo zmniejszają ich zdolności poznawcze, a także mają negatywny wpływ na ich kondycję fizyczną, psychiczną i emocjonalną.

Magiczny Dywan inicjuje interakcję oraz utrzymuje zainteresowanie gracza, co jest niezwykle istotne w terapii osób z demencją starczą.

Bezpieczeństwo

Magiczny Dywan, jako jedyne polskie urządzenie tego typu, jest całkowicie bezpieczny w użytku, ze względu na brak elementów, mogących stanowić zagrożenie dla osób korzystających z podłogi interaktywnej, takich jak ruchome prowadnice i lustra czy zwisające kable.

Proces technologiczny opatrzony jest znakiem ISO 9001. Magiczny Stół posiada gwarancję 2 lata lub 4000 godzin pracy w zależności, co nastąpi wcześniej.

Opinia Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Alzheimerowskiego

Zachęcamy do zapoznania się z opinią o Magicznym Dywanie, przygotowaną przez Prezesa Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera.

Kliknij tutaj
Dajemy uśmiech Seniorom