Magiczny Dywan jako innowacja w zabawie wykorzystującej multimedia

„Nie to ważne w co się bawić, a jak i co się przy tym myśli i czuje…”

Janusz Korczak

Gry interaktywne dla dzieci umożliwiają ćwiczenie pamięci oraz naukę poprzez innowacyjne wykorzystanie multimediów. Magiczny dywan wykorzystywany jako pomoc dydaktyczna, sprawi że dzieci znacznie chętnej będą uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych. Taka forma nauki stanowi również przyjemną formę spędzania czasu podczas przerw między lekcjami.

Bezpieczeństwo

Magiczny Dywan, jako jedyne polskie urządzenie tego typu, spełnia gwarancję bezpieczeństwa w zakresie braku stosowania elementów mogących stanowić zagrożenie dla dzieci korzystających z podłogi interaktywnej, takich jak ruchome prowadnice i lustra, zwisające kable.

Proces technologiczny opatrzony jest znakiem ISO 9001. Magiczny Dywan opatrzony jest Gwarancją:
2 lata lub 4000 godzin pracy
w zależności co nastąpi wcześniej

Kliknij tutaj
Przestrzenie

Magiczny Dywan jako interaktywne urządzenie projekcyjne spełniające jednocześnie funkcję podłogi i stołu interaktywnego, daje ogromne możliwości jego wykorzystania w różnorodnych przestrzeniach i miejscach.

Połączenie zabawy, edukacji i rehabilitacji (rewalidacji) w oparciu o RUCH, to idealne rozwiązanie jako wyposażenie sali zabaw dla dzieci, w przestrzeniach dydaktycznych, terapeutycznych i społecznych:

Kliknij tutaj
Zabawa przez ruch

Być może jeszcze nie każdy wie, czym jest podłoga interaktywna. A może nawet wie, ale nie zdaje sobie sprawy, że o niej mowa. W niejednym centrum handlowym można znaleźć przestrzeń zawierająca gry interaktywne, która jest wrażliwa na ruch. Uciekają przed nami rybki, kwiatki
i inne obiekty. Zabawa na chwilę… można pójść dalej, zakupy się w końcu same nie zrobią.

Kliknij tutaj
Scenariusze zajęć

Poniżej prezentujemy przykłady ćwiczeń, zabaw i gier interaktywnych dla dzieci, które same wykorzystujemy podczas pracy z dziećmi na Magicznym Dywanie. Powstały one na potrzeby naszej pracy. Można je dowolnie modyfikować według własnych potrzeb.

Magiczny Dywan zawiera dużo więcej przydatnych gier i aplikacji do wykorzystania podczas lekcji. Życzymy udanych zajęć!

Kliknij tutaj
Pakiet gier FUN do zabawy

Zobacz zawartość naszego pakietu gier interaktywnych FUN. Pakiet ten przeznaczony jest wszędzie tam, gdzie wymagana jest najlepsza zabawa.

Sprzątaj liście, graj w kręgle, zrywaj banany, kop piłkę i wiele innych zabaw!

Kliknij tutaj
Podłoga interaktywna Magiczny Dywan
Warsaw Expo funtronic

Metoda Funtronic

Jest to metoda, która wzmacnia inne metody edukacyjne w pracy z dzieckiem przez zastosowanie nowoczesnych technologii w połączeniu z tradycyjnymi metodami nauczania. Wykorzystuje naturalną potrzebę zabawy najmłodszych oraz „prawo efektu” w uczeniu (pozytywne wzmocnienia po wykonaniu ćwiczenia). Metoda zakłada ukierunkowanie uwagi dziecka na treści edukacyjne poprzez stymulowanie zmysłów wzroku, słuchu oraz odpowiedni system pochwał w postaci dźwiękowej (brawa) czy ikonograficznej (uśmiechnięta buźka).

Metoda może być wykorzystywana m.in. do pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Proponowane zestawy gier i zabaw zawierają treści zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego, co jest dodatkowym wzbogaceniem w pracy z dziećmi w różnym wieku szkolnym.

Zobacz więcej