29.11 Arabski nauczyciel wykorzystał Magiczny Dywan i wygrał 1 mln dirhamów

Magiczny Dywan w ZEANauczyciel szkoły publicznej ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich wygrał wartą ponad 1 mln złotych nagrodę w konkursie na najlepszego pedagoga regionu Zatoki Perskiej. W sukcesie pomogło mu nasze urządzenie! Jury doceniło poświęcenie nauczyciela, który z własnych środków ufundował 12 nowoczesnych laboratoriów w jego szkole. Jedno z nich zostało wyposażone w Magiczny Dywan.

Wyróżniony projekt doktora Rasheda Ali Hashema polegał na stworzeniu laboratoriów prezentujących osiągnięcia naukowe oraz zachęcających do aktywności fizycznej. W jednym z laboratoriów uczniowie mogą uczyć się z komputerów usytuowanych tuż przed bieżnią treningową, na której ćwiczą, w innym pedałują na rowerze wytwarzającym prąd. Kolejne zostało wyposażone w Magiczny Dywan, który w innowacyjny sposób łączy aktywność fizyczną i umysłową.

Pomysł arabskiego nauczyciela polegał nie tylko na stworzeniu nowoczesnych przestrzeni edukacyjnych, ale też centrum opowiadającego o problemach i osiągnięciach uczniów ze specjalnymi potrzebami. Doktor Ali Hashem przeznaczył na ten cel 300 tys. dirhamów (ponad 300 tys. zł.) pochodzących z jego własnej kieszeni, a swoje laboratoria wyposażył w nowoczesny sprzęt z zagranicy. Jego zaangażowanie i poświęcenie zostało docenione w konkursie ogłoszonym przez księcia Mohameda bin Zayeda – następcy tronu emira Abu Dhabi. W konkursie wybierano najlepszego nauczyciela obszaru skupiającego kraje Półwyspu Arabskiego. Poza innowacyjnym podejściem doceniono wyniki uczniów, które znacznie poprawiły się od momentu wprowadzenia nowego rozwiązania. Do prestiżowego konkursu wpłynęło ponad 1000 zgłoszeń. Zwycięski nauczyciel zapowiedział, że nagrodę przeznaczy na cele charytatywne oraz kolejne projekty, które planuje wdrożyć.

Magiczny Dywan trafia dziś do ponad 20 krajów świata, w tym także w rejon Bliskiego Wschodu. Nasze urządzenie będzie prezentowane w polskim pawilonie podczas targów EXPO 2020, które odbędą się w Dubaju.