14.09 Magiczny Dywan w Pytaniu na Śniadanie

Wpływ naszego urządzenia na rehabilitację najmłodszych stał się tematem rozmowy w programie „Pytanie na Śniadanie”, która odbyła się na antenie TVP2 w ostatnią środę. W nagraniu wzięli udział: Maciej Mazurkiewicz – prezes Funtronic, Marta Boczkowska – pedagog specjalny i terapeuta integracji sensorycznej oraz mała Milena – podopieczna Poradni Autyzmu KRASNAL, która na żywo testowała, jak działa Magiczny Dywan.

Funtronic pytanie na śniadanie

W programie wyemitowano również rozmowę z Anette Bourhill, matką 13-letniej Paige ze Stanów Zjednoczonych, która z Magicznym Dywanem spotkała się w ośrodku we Włoszech. Dziewczynka cierpi na chorobę genetyczną, która oddziałuje na jej układ odpornościowy powodując obrzęk mózgu, przez który Paige ma problemy z chodzeniem i mową. Dotychczasowe terapie nie przynosiły rezultatu, dlatego rodzice postanowili zabrać córkę do specjalistycznego ośrodka w Rzymie. Tam poznała Magiczny Dywan, dzięki któremu zaczęła aktywnie angażować się w sesje terapeutyczne. Wcześniej nie lubiła w nich uczestniczyć, czasem wręcz walczyła z wykonywaniem zadań. Teraz z uśmiechem na twarzy bierze udział w zajęciach, które zostały opracowane tak, by rehabilitować poprzez zabawę.

Przykład Paige pokazuje, jak ważne jest odpowiednie podejście do tematu rehabilitacji dzieci. Cieszymy się, że nasze urządzenie w tym pomaga, a podobnych przypadków można wskazać coraz więcej, tak w Polsce, jak i na świecie.

Pełne nagranie rozmowy z „Pytania na Śniadanie” można zobaczyć na stronie TVP: http://pytanienasniadanie.tvp.pl/38961690/polski-magiczny-dywan-ratuje-dzieci-na-calym-swiecie